Stavebnicový systém

Stavebnice shozu na prádlo ARTOX umožňuje instalaci do jakéhokoliv typu stavby. Díky jednoduchosti si tento systém oblíbili nejen profesionálové, ale i domácí kutilové. 

- Prohlédnout samostatné díly
- Prohlédnout stavebnicové kity

Samostatné díly

 

objednací číslo popis dílu

STL-001,
STL-001-4,
STL-001M
Vhozový díl - nerezové potrubí s nátrubkem pro instalaci vhozových dvířek z nabídky ARTOX. Průměr potrubí 250mm, 300mm nebo v komerční výstavbě 400mm. Hloubka nátrubku pro uložení vhozových dvířek je 9 cm. Vhozový díl je doporučeno uchytit ke konstrukci stavby alespoň dvěma objímkama STL-050 (STL-050-4) pokud není použita základová patice STL-040 s objímkou. Vhozový díl je ve vrchní části opatřen hrdlem pro vložení zátky a nebo pro pokračující potrubí do vrchních pater. V případě utopení shozu za silnější stěnou, lze použít nástavec utopeného vhozu STL-R001.

Ceník | Technické výkresy
STL-002 Vhozový díl oboustranný - nerezové potrubí s dvěma nátrubky uloženými na trubce v poloze proti sobě pro vložení dvou dvířek ARTOX proti sobě. Tento vhozový díl o průměru 300mm se používá pokud se bude do jedné šachty vhazovat ze dvou sousedících místností např. ze šatny a koupelny a pod. Hloubka nátrubků pro uložení vhozových dvířek je 9 cm. Vhozový díl je ve vrchní části opatřen hrdlem pro vložení zátky a nebo pro pokračující potrubí do vrchních pater. Vhozový díl je doporučeno uchytit ke konstrukci stavby alespoň dvěma objímkama STL-050 (STL-050-4) pokud není použita základová patice STL-040 s objímkou. V případě utopení shozu za silnější stěnou, lze použít nástavec utopeného vhozu STL-R001.

Ceník | Technické výkresy
  STL-003 Vhozový díl šikmý - nerezové potrubí o průměru 300mm s nátrubkem pro instalaci vhozových dvířek z nabídky ARTOX. Šikmý vhozový díl se používá v případech, kdy je systém shozu utopen např. za silnější stěnou nebo hluboko v instalační šachtě. V případě extrémního utopení shozu lze použít nástavec utopeného vhozu STL-R001. Hloubka nátrubku pro uložení dvířek je 30 cm. Vhozový díl je ve vrchní části opatřen hrdlem pro vložení zátky a nebo pro pokračující potrubí do vrchních pater. Vhozový díl je doporučeno uchytit ke konstrukci stavby alespoň dvěma objímkama STL-050 (STL-050-4) pokud není použita základová patice STL-040 s objímkou.

Ceník | Technické výkresy
  STL-004 Odbočka 45° - Nerezová odbočka pro rozdvojení shozového potrubí o průměru 300mm. Vrchní konce odbočky jsou opatřeny hrdly pro napojení dalších dílů (trubka, koleno, vjozový díl). Odbočku je doporučeno uchytit ke konstrukci stavby alespoň dvěma objímkama STL-050.


Ceník | Technické výkresy
  STL-010,
STL-010-4,
STL-010M
Roura 1000mm - Nerezová roura základní díl systému o průměru 250mm, 300mm a pro komerční výstavbu v průměru 400mm. Ve vrchní části je opatřena hrdlem pro nasunutí dalších dílů systému. Při instalaci je doporučeno uchytit rouru ke konstrukci 1-2 objímkama STL-050 (STL-050M, STL-050-4).

Ceník | Technické výkresy
  STL-020,
STL-020-4
Koleno - nerezové koleno o průměru 300mm (pro komerční výstavbu 400mm) slouží pro uhnutí nebo zešikmení shozového potrubí. Ve vrchní části je koleno opatřeno hrdlem pro nasunití dalšího dílu shozu. Při sesazení dvou kolen do sebe je docíleno osové uhnutí shozu o 15 cm. Při potřebě uhnutí o větší vzdálenost se mezi kolana vkádají stavitelné díly STL-021, STL-022, STL-023 s možností postupného zasouvání.

Ceník | Technické výkresy
  STL-024 Stavitelný díl nerez 20 cm - trubka  o průměru 298mm a délce 200mm. Díky menšímu průměru stavitelného dílu oproti ostatním dílům, lze stavitelný díl plynule zasouvat i přes hrdlo dalšího dílu a tím tak systém teleskopicky sestavit s milimetrovou přesností bez nutnosti zkracování řezáním příslušných dílů. Stavitelný díl se zpravidla používá při větčí osové vzdálenosti kolen při úhybu shozu, při potřebě pridloužení shozu mezi jednotlivými patry a požadavku na přesnou pozici vhozových dvířek u vícepatrových staveb. Doporučená pozice uchycení objímkou STL-050 ke konstrukci stavby je vždy těsně nad hrdlem spodního následného dílu pro zamezení svévolného vsunutí stavitelnéhop dílu do dílu se základním rozměrem.

Ceník | Technické výkresy
  STL-023 Stavitelný díl nerez 30 cm - trubka  o průměru 298mm a délce 300mm. Díky menšímu průměru stavitelného dílu oproti ostatním dílům, lze stavitelný díl plynule zasouvat i přes hrdlo dalšího dílu a tím tak systém teleskopicky sestavit s milimetrovou přesností bez nutnosti zkracování řezáním příslušných dílů. Stavitelný díl se zpravidla používá při větčí osové vzdálenosti kolen při úhybu shozu, při potřebě pridloužení shozu mezi jednotlivými patry a požadavku na přesnou pozici vhozových dvířek u vícepatrových staveb. Stavitelný  díl je ve vrchní části opatřen hrdlem pro vložení pokračujícího potrubí do vrchních pater. Doporučená pozice uchycení objímkou STL-050 ke konstrukci stavby je vždy těsně nad hrdlem spodního následného dílu pro zamezení svévolného vsunutí stavitelnéhop dílu do dílu se základním rozměrem.

Ceník | Technické výkresy
  STL-022 Stavitelný díl nerez 60 cm - trubka  o průměru 298mm a délce 600mm. Díky menšímu průměru stavitelného dílu oproti ostatním dílům, lze stavitelný díl plynule zasouvat i přes hrdlo dalšího dílu a tím tak systém teleskopicky sestavit s milimetrovou přesností bez nutnosti zkracování řezáním příslušných dílů. Stavitelný díl se zpravidla používá při větčí osové vzdálenosti kolen při úhybu shozu, při potřebě pridloužení shozu mezi jednotlivými patry a požadavku na přesnou pozici vhozových dvířek u vícepatrových staveb. Stavitelný  díl je ve vrchní části opatřen hrdlem pro vložení pokračujícího potrubí do vrchních pater. Doporučená pozice uchycení objímkou STL-050 ke konstrukci stavby je vždy těsně nad hrdlem spodního následného dílu pro zamezení svévolného vsunutí stavitelnéhop dílu do dílu se základním rozměrem.

Ceník | Technické výkresy
  STL-021 Stavitelný díl nerez 100 cm - trubka  o průměru 298mm a délce 1000mm. Díky menšímu průměru stavitelného dílu oproti ostatním dílům, lze stavitelný díl plynule zasouvat i přes hrdlo dalšího dílu a tím tak systém teleskopicky sestavit s milimetrovou přesností bez nutnosti zkracování řezáním příslušných dílů. Stavitelný díl se zpravidla používá při větčí osové vzdálenosti kolen při úhybu shozu, při potřebě pridloužení shozu mezi jednotlivými patry a požadavku na přesnou pozici vhozových dvířek u vícepatrových staveb. Stavitelný  díl je ve vrchní části opatřen hrdlem pro vložení pokračujícího potrubí do vrchních pater. Doporučená pozice uchycení objímkou STL-050 ke konstrukci stavby je vždy těsně nad hrdlem spodního následného dílu pro zamezení svévolného vsunutí stavitelnéhop dílu do dílu se základním rozměrem.

Ceník | Technické výkresy
  STL-055 Hrdlo - samostatné hrdlo pro průměr 300mm pro nestandardní sestavení shozu

Ceník | Technické výkresy
  STL-050,
STL-050-4,
STL-050M
Objímka - slouží k bezpečnému ukotvení jednotlivých dílů systému ARTOX

Ceník | Technické výkresy
- - - STL-050-ART

Kosmetická objímka z broušené nerez oceli s decentně vypálenými logy ARTOX po obvoodu. Konstrukce objímky umožňuje i ukotvení shozové šachty do stěny stejně jako u klasické objímky STL-050. Doporučené použití - pro ukončení shozové šachty, případně celého shozu nahracením všech objímek STL-050, pokud je shozová šachta instalovaná viditelně. Použitím kosmetické objímky STL-050-ART se shoz po estetické stránce posouvá do naprosto jiné dimenze.

Ceník | Technické výkresy

  STL-030,
STL-030-4,
STL-030M
Kruhová krytka - víčko pro zaslepení nejvýše instalovaného posledního dílu shozové šacty.

Ceník | Technické výkresy
  STL-040 Základová patice - slouží ke upevnění shozové šachty na podlahu. Při použití patice získává shozová šachta větší stabilitu než při použití pouze objímek. Použití základové není povinné, ale doporučije se.

Ceník | Technické výkresy
  DOQT-001 Dvířka Quick Touch - jedinečný systém dotykových dvířek Quick Touch dává běžným starším dvířkům maximální sladění s interiérem. Dvířka jsou dodávána jako kovové šasí do kterého lze vkládat barevné, dřevěné, skleněné dekory z nabídky ARTOX. Standardně dodávané dekory lze nahradit vlastními např. keramickým obkladem, kamenem. V případě instalace bez obvodového rámečku a sladění vnitřního dekoru s okolím se dvířka Quick Touch stávají tzv. ztracenými dvířky. Obrysový rámeček není součístí dvířek. Obsahem dvířek je originální dotykové ovládání, dětská pojistka a presspanty. Vzhled dvířek již není narušem nevzhledným nábytkovým zámkem, madlem a panty. Dvířka Quick Touch nejsou určena pro komerční využití.

Ceník | Technické výkresy
  DCQTW-061, DCQTSTL-060, DCQT-číslo RAL, DCQTGL-barva, DCQTWD-číslo dekoru Čelní dekorový panel dvířek - díky originální konstrukci dvířek Quick Touch pro shoz na prádlo ARTOX a velkému počtu dekoračních panelů, může systém dokonale splynout s okolním interiérem. Čelní dekory lze vybírat z řady barevných odstínů, nerezi, dekoru dřeva i barevného skla. Čelní dekory jsou připraveny pro vlepení do dvířek Quick Touch.

Ceník | Technické výkresy
  DOFR-W, DOFR-STL, DOFR-číslo RAL Rámeček k dvířkám Quick Touch - decentní kosmetický rámeček pro dvířka Quick Touch. V nabídce systému shozu prádla ARTOX lze vybírat z běžných barevných odstínů RAL nebo nerezi. Obrysový rámeček může být použit pro dokonalé kesmetické vyladění dvířek a nebo pro zkrytí stvebních nedostatků při samotné instalaci.

Ceník | Technické výkresy
  DOSTL- 060, DOW-061, DO-číslo RAL, DOM-číslo RAL DOWD-číslo dekoru, DOSTL-060-4P Dvířka ARTOX - je starší typ dvířek s pevným rámečkem. Dvířka se dodávají v barevných odstínech dle RAL, nerezi a dekoru dřeva. Součástí dvířek je pojistný zámeček, a madlo. Pro komerční výstavbu se dvířka dodávají v rozměru pro průměr shozu na prádlo 400mm pouze v barvě dle RAL a nerezi

Ceník | Technické výkresy
  DOHSTL-060, DOHW-061, DOH-číslo RAL, DOHM-číslo RAL Vodorovná vhozová dvířka - jsou určena pro vodorovné vhazování prádla. Instalují se zpravidla do desky stolu vedle umyvadla, do police v šatní skřini apod. Vodorovná dvířka shozu prádla ARTOX jsou vybavena pojistným zámečkem a madlem pro otevírání. Dvířka se dodávají v barevných odstínech dle RAL, nerezi a dřevěných dekorech.

Ceník | Technické výkresy
  STL-R001 Nástavec utopeného vhozu - slouží k prodloužení náústku vhozového dílu v případech, kdy je shoz utopen například za silnou stěnou. Rozmezí prodloužení je 9 až 14 cm. Při větším utopení shozu na prádlo je doporučeno použití šikmého vhozového dílu STL-003. Nedoporučuje se použití více jak tři nástavce utopeného vhozu na jeden vhozový díl.

Ceník | Technické výkresy
- - - STL-005-Hobby

Nástavec ARTOX Hobby pro plastovou rouru  - slouží ke snadnému připevnění na běžnou plastovou kanalizační či ventilační rouru o průměru 315mm pomocí objímky STL-050 k vytvoření vhozového dílu pro použití všech svislých dvířek ARTOX. Objímka není součástí nástavce. Pro zajištění přesnosti namontování na trubku doporužujeme montáž s vloženými dvířky.

Ceník | Technické výkresy

- - - STL-056-Hobby

Nerez límec  ARTOX Hobby pro zakončení plastového shozu- slouží k estetickému zakončení vyústění plastového potrubí shozu. Objímka se připevňuje lepením

Ceník | Technické výkresy

 

 STAVEBNICOVÉ KITY BEZ DVÍŘEK

 

objednací číslo popis dílu

KIT-001B Instalační kit pro 1 patrový dům bez dvířek  - kompletní stavebnice shozu na prádlo ARTOX bez dvířek v jedné krabici. Obsahem stavebnice je STL-001 vhozový díl nerez, STL-030 kruhová krytka, STL-021 potrubí 1m nerez (stavitelný díl), 3x STL-050 kovová objímka 300 mm.

CeníkTechnické výkresy
KIT-002B Komplet pro 2 patrový dům bez dvířek   -   kompletní stavebnice shozu na prádlo ARTOX bez dvířek. Obsahem stavebnice je STL-010 potrubí 1m nerez, 1x STL-050 kovová objímka a 2x komplet pro jednopatrový dům - 1 komplet pro jednopatrový dům obsahuje: STL-001 vhozový díl nerez, STL-030 kruhová krytka, STL-021 potrubí 1m nerez (stavitelný díl), 3x STL-050 kovová objímka 300 mm.

Ceník | Technické výkresy

 

STAVEBNICOVÉ KITY VČETNĚ DVÍŘEK QUICK TOUCH - bez čelního panelu

 

objednací číslo popis dílu

KIT-001 Komplet pro 1 patrový dům s dvířky Quick Touch - kompletní stavebnice shozu na prádlo ARTOX bez dvířek v jedné krabici. Obsahem stavebnice je STL-001 vhozový díl nerez, STL-030 kruhová krytka, STL-021 potrubí 1m nerez (stavitelný díl), 3x STL-050 kovová objímka 300 mm, Quick Touch vhozová dvířka bez dekorační výplně.

Ceník | Technické výkresy
KIT-002 Komplet pro 2 patrový dům s dvířky Quick Touch - kompletní stavebnice shozu na prádlo ARTOX. Obsahem stavebnice je STL-010 potrubí 1m nerez, 1x STL-050 kovová objímka a 2x komplet pro jednopatrový dům - 1 komplet pro jednopatrový dům obsahuje: STL-001 vhozový díl nerez, STL-030 kruhová krytka, STL-021 potrubí 1m nerez (stavitelný díl), 3x STL-050 kovová objímka 300 mm, Quick Touch vhozová dvířka bez dekorační výplně.

Ceník | Technické výkresy

webdesign: TM Servis - the technical motion